Jeigu esate buvę Balyje ankščiau turėjote pastebėti keistą, labai aukštą objektą ir kraną, kurie matomi tolumoje nuo pagrindinių Balio paplūdimių. Anksčiau vis svarsčiau kas čia statoma. Galbūt koks milžiniškas viešbutis? Tiesą pasakius net nelabai radau raktažodžių, kaip tokį klausimą išgooglinti, tad būdamas šiemet Balyje ir pastebėjęs, kad krano nebėra – pagaliau supratau kas tai per vieta. Tai visiškai naujas objektas, atvėręs duris vos pernai.

“Garuda Wisnu Kencana Cultural Park” ir pagrindinis jos objektas – milžiniška statula. Monumento aukštis yra 121 metrų. Tai yra 4 pagal dydį statula pasaulyje. Jos statybos, tiesa su pertraukomis, truko 28 metus.

Statybos kainavo apie 100 milijonų dolerių. Statula sukurta taip, kad galėtų atlaikyti audras bei žemės drebėjimus, tad planuojama, kad ji stovės dar bent 100 metų. Baigta statula prilygsta 21 aukšto pastatui. Ji sveria 4000 tonų.

Šioje vietoje taip pat organizuojami koncertai bei festivaliai. Erdvė tiesiog puikiai tinka tam ir nors tuo laiku, kai čia lankiausi jokių renginių nebuvo – pasižiūrėjus į koncertų nuotraukas suprantu, kad scenai papildomų dekoracijų tiesiog nereikia.

Pats parkas dar tobulinamas. Čia jau greitai tūrėtų atsirasti dirbtiniai vandens kriokliai.

Kiekvieną dieną čia vyksta tradiciniai šokių bei muzikos pasirodymai. Be pagrindinės statulos taip pat yra kelios mažesnės, bet nemažiau įspūdingos. Veikia restoranas iš kurio atsiveria puikus vaizdas – matosi abu pagrindiniai paplūdimiai (Kuta ir Sanur) esantys skirtingose salos pusėse.

Nors objektas yra tikrai turistinis – visas planas juk ir buvo jį sukurti tam, kad pritraukti turistų – apsilankyti tikrai verta!