Kvala Lumpūras, kaip ir kiekvienas didmiestis turi savo simbolį, tai – 451 m. aukščio bokštai dvyniai “Petronas Towers”. Šešis metus (1998-2004 m.) tai buvo pats aukščiausias pasaulio pastatas. Šį kartą vietoje užsikėlimo į bokštus pasirinkome kitą alternatyvą – visai netoliese esantį “Menara” televizijos bokštą.

“Petronas Towers” bokštai dvyniai

Šios kelionės, iš Europos į Aziją, vartais tapo Malaizijos sostinė Kvala Lumpūras. Nors ir teko lankytis jame prieš tai, tačiau su malonumu apsilankiau dar kartą. Apskritai Kvala Lumpūras, dažniausiai trumpinamas tiesiog “KL”, švarus ir modernus miestas, kiek primenantis vakarus. Čia yra daugybė milžiniškų prekybos centrų, nakvynė pigi, o kainos ir kokybės santykis tiesiog puikus. Man asmeniškai tai mielas miestas, kurį mielai aplankyčiau ir trečią kartą.

Šiame mieste neabejotinai rekomenduočiau rinktis nakvynę AirBnb ir pasirinkti business district esančius apartamentus dangoraižiuose. Pasirinkimas išties labai didelis. Mes nuomavomės du puikius variantus:

Kelionės pradžioje – privatų kambarį esantį bute 37 aukšte. Nors mintis gyventi kartu su šeimininkais viename bute ir nebuvo labai džiuginanti, tačiau perskaitę šimtus itin gerų atsiliepimų nusprendėm pabandyti ir mes. Gavome nuostabų kambarį su langais iki žemės bei miesto panorama, atskirą vonią ir galimybę naudotis rooftop baseinu vos trimis aukštais aukščiau nei mūsų kambarys. Patikėkite, potyris plaukioti baseine ant stogo tiesiai priešais “Petronas Towers” bei viso miesto panoramą yra tiesiog neįkainojamas. Pats kambarys įrengtas prabangiame penthouse tipo bute. Kadangi kambarių čia tikrai ne vienas ir ne du (visame aukšte vos du butai) – savininkai kelis kambarius nusprendė išnuomoti. Ši nakvynė dviem žmonės kainavo 60€/para.

Rooftop baseinas 40-ame dangoraižio aukšte

Kelionės pabaigai pasirinkome paprastesnį variantą – privačius apartamentus visai netoli ankstesnės gyvenamosios vietos. Žinoma, įspūdis jau nebuvo toks, kaip ankstesniame, tačiau vis tiek sunku patikėti, kad gauni erdvų butą 16-tame aukšte su vaizdu į kitus dangoraižius už stebėtinai mažą kainą – vos 30€/para dviems.

Miesto panorama pro apartamentų langus

Bet grįžkime prie temos – “Menara” televizijos bokšto. Išvertus iš malajų kalbos “Menara” ir reiškia bokštą. Šis bokštas ne tiek daug ir atsilieka nuo “Petronas Towers” – jo aukštis 421 metrai. Tarp kitko dėl tokio aukščio jis yra septintas didžiausias  bokštas pasaulyje. Savo rytą Kvala Lumpūre pradėjome nuo apsilankymo jame, tad eilėje ilgai stovėti neprireikė. Jeigu turite galimybę ateiti kuo anksčiau – taip ir padarykite! Tikrai sutaupysite laiko ir eilių. Atvykę į bokštą galite pasirinkti dviejų tipų bilietus. Su pigesniu bilietu (RM49 arba ~11€)  pateksite tik į uždarą apžvalgos aikštelę esančią 276 metrų aukštyje. Su brangesniu bilietu (RM99 arba ~22€) be uždaros apžvalgos aikštelės taip pat pateksite į “Sky Deck” atvirą apžvalgos aikštelę bei gausite galimybę apsilankyti dviejuose “Sky Box” kambariuose.

Tiesą pasakius mus čia atviliojo ne tiek apžvalgos aikštelė ar noras pamatyti miesto panoramą, kurią ir taip jau matėme per kambario langus, bet būtent “Sky Box” – du iš stiklo pagaminti kambariai, atsikišę iš bokšto konstrukcijos ir todėl tarsi kabantys ore. Šie kambariai, kaip ir atvira aikštelė yra 300 metrų aukštyje, taigi pojūtis yra visiškai nerealus. Jeigu turite aukščio baimę ši pramoga jūsų tikrai nesužavės, bet net ir jai jos neturite – drąsos atsistoti, juolab atsisėsti ant stiklinių grindų tikrai prireiks.

“Sky Box” stiklinis kambarys

Kaip ir minėjau – šie kambariai yra du. Abu jie nukreipti į skirtingas miesto puses. Puiki vieta pasidaryti selfius, kuo dauguma lankytojų ir užsiima. Smagu, kad kambaryje būnate tik jūs, taigi kol iš jo neišeinate, tol neleidžiami kiti lankytojai. Tai leidžia pasidaryti tikrai įspūdingų nuotraukų, kuriose nėra jokių svetimų žmonių.

“Sky Box” stiklinės grindys

Ankstesnės kelionės į Aziją metu teko aplankyti “Petronas Towers” ir dabar lyginant šiuos du objektus neabejotinai vėl rinkčiausi “Menara” televizijos bokštą. “Petronas” bokštuose eilės tikrai nemenkos, visgi ten yra didžiausias turistų srautas, tačiau įspūdis buvo gerokai mažesnis nei čia. Ten taip pat nėra išėjimo į lauką ant stogo – iš pradžių būsite pakelti liftu į tiltą, jungiantį abu bokštus, o po to į vieno iš bokštų apžvalgos salę viršutiniame aukšte.

Kvala Lumpūro panorama iš 300 metrų apžvalgos aikštelės

Perkant bilietus internetu į “Petronas” bokštus kaina buvo RM85 (~18€). Nors apsilankius “Petronas” bokštuose įspūdis buvo didelis, tačiau dabar lyginant abu objektus, tas apsilankymas dvyniuose atrodo labiau kaip “varnelės uždėjimas” Kvala Lumpūre. Man asmeniškai tai vienas gražiausių pasaulio dangoraižių. Pamenu kaip senais laikais žiūrėdamas dokumentinę laidą apie tuometinio didžiausio dangoraižio statybas, net nesusimasčiau, kad kada nors bus galimybė apsilankyti jame, tad ta “varnelė” kažkuria prasme dar susijusi ir su asmeninėm emocijom, tačiau vistik matyti tokius gigantus miesto panoramos fone yra kažkas tokio!