Jei labai paskubėsite galite dar suspėti aplankyti pasaulinę parodą EXPO 2020 Dubajuje. Žinoma keista keliauti laiku atgal ir 2022-aisiais lankyti parodą, kurios pavadinime yra 2020 metai, tačiau patirtis puiki!

Pirmiausiai atvykus galima įsigyti oficialų pasą. Jis atrodo kaip tikras pasas, tik geltonos spalvos ir žinoma su juo pakeliauti pavyks tik po EXPO paviljonus.

Apsilankius paviljone gausite tos šalies antspaudą į savo pasą. Už papildomą mokestį taip pat galite pasidaryti paso nuotrauką, kuri vietoje bus ir įlaminuota.

Kiekvienas paviljonas reikalauja nemažai laiko. Nors vykome darbo dieną ir žmonių srautas buvo gerokai mažesnis – vistik prie paviljonų tekdavo palaukti. Laukimo rekordas gavosi eilėje prie Jungtynių Arabų Emyratų – visą valandą ant kaitrios saulės. Tad nuo šio paviljono ir pradėsiu.

  • Jungtiniai Arabų Emyratai. Šalis atvežė daugybę smėlio ir padarė dirbtinę dykumą. Atrodo įspūdingai. Prie to pridėjus visokias interaktyvias vizualizacijas – vaizdas tikrai puikus. Pats pastatatas taip pat vertas atskiro komentaro – kas 40 min. jo sparnai tai išsiskleidžia, tai susiskleidžia.
  • Jungtinės Amerikos Valstijos. Čia galite paliesti mėnulio uolieną. Jos amžius – beveik keturi milijardai metų. Na o išėjus į lauką rasite tikrą “Space X” raketą.
  • Olandija. Visas paviljonas apie atsinaujinančius resursus. Paviljone galima paskanauti olandiškų vaflių su karamele. Rekomenduoju!
  • Saudo Arabija. Vienareikšmiškai įdomiausias parodos paviljonas. Daug įspūdingų vizualizacijų, kurias sunku ir apibūdinti.
  • Liuksemburgas. Į šį paviljoną visi eina norėdami nusileisti vamzdžiu žemyn. O kodėl gi ne?
  • Lietuva. Lankantis EXPO turbūt būtų nuodėmė neapsilankyti Lietuvos paviljone. Čia galima rasti mažiausią Burj Khalifos (didžiausio pasaulio pastato) kopiją. Ji vos 1.5 cm. aukščio!
  • Švedija. Pasistatė tarsi mišką. Na, o daugiau nieko labai įspūdingo.
  • Brazilija. Baseinėlis, kuriame galima pabraidyti.
  • Tanzanija. Nors buvome skaitę, kad paviljonas tarsi virtualus safaris – deja, bet nieko ypatingo čia nepamatėme.
  • Jamaika. Paroda daugiausiai apie dainininką Bob Marley, tačiau pats paviljonas pasirodė gana nykus.
  • Šveicarija. Skirčiau antrą vietą iš patikusių paviljonų. ČIa galima pasivaikščioti rūke tarsi kalnuose. Labai įdomi instaliacija, o pats paviljono fasadas pagamintas iš veidrodžio, kuriame atsispindi Šveicarijos vėliava.
  • Indonezija. Čia mano asmeninė preferencija. Kažko ypatingo čia nepamatysite, bet malonu bent taip prisiliesti prie mėgstamos šalies kultūros. Tiesa čia galima ir pavalgyti indonezietiško maisto. Neragavome, nes vėliau specialiai ėjome į indonezijos virtuvės restoraną mieste, tačiau turėtų būti ir čia skanu.

Be paviljonų sunku praleisti ir pačiame centre esantį didžiulį kupolą Al Wasl Plazą, kuris vakare nusišviečia įvairiausiomis spalvomis. Čia vyksta ir koncertai, pvz. vos prieš kelias dienas koncertavo grupė Coldplay.

Kita vieta – dirbtinis krioklys. Kažkas neįtikėtino. Kas keliasdešimt sekundžių vis nusileidžianti didžiulė vandens banga.

Iš inovacijų – po EXPO teritoriją važinėja maisto pristatymo robotas, kurį visi bando pagauti, o jis tik atsako “Aš pristatau maistą, leiskite man važiuoti”.

Tiek spėjome pamaytyti per vieną dieną. Čia tarsi atskiras miestas, tad atitinkamai dideli ir atstumai. Įdomu ir tai, kad visas EXPO miestelis buvo suprojektuotas kaip ateities rajonas, tad jau netrukus čia prasidės konversija į dar vieną Dubajaus gyvenamąjį rajoną.