Sanuras – itin dažnai siūlomas lietuvių kelionių agentūrų kurortas Balyje. Asmeniškai mums jis kiek per ramus, labiau orientuotas į vyresnę „publiką“. Čia gausu restoranėlių ant jūros kranto, ramu ir vyrauja lėtas tempas. Dar nebuvę čia jau nujautėm, kad mums, mėgstantiems triukšmingesnę vakarinę salos pusę greičiausiai Sanuras patiks kiek mažiau, bet viena pramoga mus atvedė čia be jokių didesnių svarstymų – „Seawalker“ – pasivaikščiojimas vandenyno dugnu.

Apie nardymo pramogas buvome jau prisiskaitę ir ankščiau, tačiau kaip vėliau paaiškėjo visos įdomiausios pramogos reikalauja nardymo licenzijos… Tiksliau buvo visiškai naivu tikėtis, kad mums, neturintiems jokios nardymo patirties leis nerti į didelį gylį. Vis labiau toldami nuo tikrojo nardymo netikėtai radome pramogą, kuri tinka tiek 9, tiek 70 metų (toks beje ir yra amžiaus ribojimas) žmonėms – „Seawalker“ pasivaikščiojimą vandenyno dugnu.

Organizatorių nuotrauka (leidimas publikuoti gautas)

Sanure nusprendėm praleisti tik vieną naktį, tad atvykstame čia išvakarėse, norėdami išbandyti šią pramogą ryte. Nakvynės kainos Sanure taip pat itin patrauklios, tad susiradę puikius namus nakčiai bei pavakaroję mieste keliames ir judame vandenyno link. Kadangi vykome ne piko sezonu, pasirinkome tikrai gerą rytinį laiką ir pramoga mėgavomės tik dviese.

Viskas prasideda susitikus meeting point’e prie vandens. Gauname po rankšluostį ir buteliuką vandens. Iš karto nuvedami į rūbines, kur persirengę ir palikę visus daiktus saugomoj spintelėj einame žiūrėti video instruktažo. Instruktažas nepraiilgsta, tad jau netrukus einame kranto link.

Organizatorių nuotrauka (leidimas publikuoti gautas)

Kiek palaukę kol grįžo kita turistų grupė sėdame į nedidelį laivelį, plaukiantį link nardymo vietos. Sanure vandenynas gilėja labai toli, tad laivelis plaukia kažkur iki 10 minučių. Tiesa neturime nei laikrodžio, nei telefono, tad patikrinti galime tik pagal pojūtį. Galiausiai prisišvartuojame prie didesnio laivo iš kurio ir vykdomas nardymas. Vos išlipę iš laivo prasilenkiame su ką tik iš dugno išbridusiais kitais turistais, australais, kurie sunkiai rinko žodžius ir vis kartojo “wow”, “awesome” ir sakė, kad mums tikrai labai patiks. Palinkim jiems geros dienos ir perimame iš jų po stiklinį šalmą, kuris iš principo labai panašus į kosmonautų. Pats šalmas pajungtas ilgomis žarnomis prie deguonies balionų esančių laive.

Organizatorių nuotrauka (leidimas publikuoti gautas)

Brendame į vandenį. Gylis čia apie 8 metrai. Lipame povandeninėmis kopėčiomis. Įdomus pojūtis, nes vis žengiant po pakopą žemyn žiauriai užgula ausis, tad turime šiek tiek sustoti kol jos atsileis ir tik tada leistis žemyn (apie visą tai išsamiai buvo papasakota video instruktaže). Bendravimas vyksta keliais sutartiniais ženklais rodomais rankomis (jie tėra keturi – i viršų/žemyn/stop/problema). Instruktoriai nuolat rūpinasi ar viskas gerai, tad jaučiames visiškai saugūs.

Kartu su kiekvienu iš mūsų buvo po instruktorių, kuris visą laiką prižiūri ar viskas gerai, tad iš esmės nieko keisto, kad pramoga tinka tiek vaikams, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Pirmą kartą tokiame gylyje (suprantu, kad tai nėra gilu, bet visgi pirmas kartas) aplanko keisti jausmai, iš esmės visiškai nepažįstamas pasaulis. Tada supranti, kad po vandeniu vyksta visiškai kitas gyvenimas, kuriame karaliauja vandenyno gyventojai. Visas buvimas po vandeniu trunka apie pusvalandį. Gauname įsikibti lazdą su metaliniais žiedais, už kurių mus veda numatytu maršrutu vandenyno dugnu.

Organizatorių nuotrauka (leidimas publikuoti gautas)

Iki galo nesupranti kaip reikia eiti, nes tai pakankamai sudėtinga, vandens pasipriešinimas tikrai nemažas, taigi esame tiesiog traukiami instruktorių. Galiausiai prieiname specialiai įrengtą vietą, kur maitinamos spalvotos žuvytės. Gauname buteliuką su žuvų maistu ir vos pradėję maitinti atsiduriame žuvų spiečiaus viduryje. Aplink nematyti nieko tik daugybė žuvyčių. Jausmas labai keistas, ypač, kai į tavo nugarą „atsimuša“ nepriplaukiančios prie maisto žuvytės, bet pojūtis malonus. Nustembame, kad žuvytės besiliečiančios prie odos tik švelniai kutena.

Organizatorių nuotrauka (leidimas publikuoti gautas)

Po vandeniu iki galo nesuvoki čia praleisto laiko. Pamaitinę žuvytes vėl grįžtame atgal iki kopėčių, išneriame iš vandens, sėdame atgal į laivelį ir plaukiame atgal į krantą. Įspūdis visai dienai, kurį pamiršti sunku ir šiandien, nors jau ir praėjus nemažai laiko.

Po nardymo yra galimybė nusipirkti vieną patikusią nuotrauką arba visas nuotraukas CD formatu. Pagal tai skiriasi ir kaina.

Įspūdžiai iš 2018 metų gegužės kelionės Malaizija – Indonezija.

Praktinė informacija

Pramogą bookinome internetu, oficialioje svetainėje. Su pramogos organizatoriais susisiekti itin lengva naudojant whatsapp programėlę. Atrašo praktiškai iš karto, tad jokių problemų derinant laiką ar kitas detales. Ėmėme tik pačią pramogą (dive only), tad visą tai ką aprašiau aukščiau kainavo ~34€ žmogui (arba kiek daugiau nei pusė milijono rupijų – 550000… taip, taip, valiuta čia yra tiesiog kosmosas). Yra galimybė rinktis ir įvairius package’us, pvz. su filmavimu, tačiau mums ir paprasto panirimo užteko per akis.